« Ožujak 2024 »

OŠ Čazma obilježila Dan kruha
Autor: Nikolina Huđber Mesar, 22. 10. 2014.

17. listopada 2014. učenici i djelatnici Osnovne škole Čazma prigodnim su radionicama i svečanim programom obilježili Dan kruha.

Dok su učenici nižih razreda na Gradskoj tržnici imali prodajnu izložbu kruha, peciva, kolača i jesenskih plodova, učenici viših razreda sudjelovali su u raznim radionicama.

Učenici petih razreda pekli su kolače koje su kasnije prodavali kako bi skupili novac za humanitarnu akciju "Marijini obroci". Dio učenika gledao je film "31 dijete" koji se bavi problematikom gladi u Africi. Oni najkreativniji izrađivali su lutke od kukuruzne komušine.

Učenice šestih razreda su u Domu umirovljenika uz pomoć voditeljica Marijane Bačmaj, Ljiljane Živice i Ivanke Bosanac izrađivale ruže od krep papira, heklale i vezle. Učenici šestih razreda slušali su predavanje "Važnost osobne higijene djece u pubertetu" dr. Bojane Nikolić.

Učenici sedmih razreda bili su podijeljeni u dvije radionice. Jedan dio učenika sudjelovao je u likovnoj radionici, gdje su ugljenom crtali kruh, peciva i kiflice, a ostali su u Gradskoj knjižnici Slavka Kolara prisustvovali jezičnoj radionici "Kruh naš svagdašnji".

Učenici osmih razreda slušali su predavanje o tome zašto se hrana kvari, kako nastaje plijesan i koja je uloga kvasca u pripremanju hrane koje su održale gđa Vesna Bradić i gđa Grozdana Grubišić Popović.

Svečanost su na tržnici upotpunili plesom i pjesmom KUD Graničar, folklorna skupina i rock-sastav naše škole.

Fotografije pogledajte u FOTOGALERIJI.