17.04.2024. 19:55
Spring Screams - osam horor igara za bagatelu, ali požurite!
Ljubitelji horor igara imaju još svega nekoliko sati za ugrabiti humble bundle skrojen posebno za njih.

17.04.2024. 11:07
Exfil je nova taktička pucačina koju možete isprobati u narednih tjedan dana
Tijekom Steam FPS Festa koji traje do 22. travnja, ekipa Misultin Studiosa je omogućila isprobavanje njihove nadolazeće taktičke pucačine Exfil koja pokazuje priličan potencijal

Uspješno smo sudjelovali u natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja "Dabar"
Autor: Anita Mikulandra, 22. 11. 2021.

U tjednu od 8. do 12. studenog 2021.  godine učenici Osnovne škole Čazma prihvatili su izazov i priključili se natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja  "Dabar". Sudjelovali su učenici matične škole od 2. do 4. razreda.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima. U Hrvatskoj se provodi od 2016. godine, a OŠ Čazma os samog početka se aktivno uključuje u ovo zanimljivo natjecanje. U natjecanju je ove godine sudjelovalo 679 škola odnosno 42 553 sudionika u 5 kategorija. U kategoriji MikroDabar (1. i 2. razredi) sudjelovalo je 5 042 učenika, a u kategoriji MiliDabar (3. i 4. razredi) 10 122 učenika.

31 učenik naše škole od 2. do 4. razreda je ove godine sudjelovao u online Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja. 8 učenika 3.b razreda (mentorica Anita Mikulandra) sudjelovalo je na natjecaju i postugli su jako dobre rezultate. Pohvaljujemo sve učenike naše škole na uloženom trudu i uspješnom rješavanju zaista zahtjevnih zadataka.

Učenik 3.b razreda Patrik Mladinić (mentorica Anita Mikulandra) i učenica 3.a razreda Lota Pavleković (mentorica Zorica Kučan Vrlac) ostvarili  su izvrstan rezultat u kategoriji MiliDabar i nalaze se među 10 % najboljih u Hrvatskoj te su osvojili Zlatnog Dabra.

Čestitke Patriku i Loti te svim ovogodišnjim natjecateljima Dabra koji su prihvatili izazov!

Učiteljica Anita Mikulandra