« Svibanj 2024 »

30.04.2024. 21:00
Todd Howard potvrdio da prva ekspanzija za Starfield stiže ove jeseni
Uz radove na ekspanziji, Bethesda dovršava nove sadržaje vezane uz izradu brodova, dok posebnu pažnju posvećuje modderima od kojih su neke i zaposlili

30.04.2024. 17:39
Ma kome treba Fallout 5, kad je tu Fallout: Excel!
Oduvijek ste mislili da je Excel jedan neopisivo dosadan program, praktički nužno zlo? E pa možda je napokon došlo vrijeme da promijenite svoje mišljenje!

Stručna suradnica edukacijsko rehabilitacijskog profila

Stručna suradnica: Gordana Jančić

092 310 00 97

RADNO VRIJEME : neposredan rad s učenicima, učiteljima i roditeljima, rugim institucijama i ustanovama

PONEDJELJAK       11:30-17:30 h

UTORAK           8:00-14 h

SRIJEDA              11:30-17:30

ČETVRTAK          8:00-14 h

PETAK               8:00-14 h

INFORMACIJE ZA RODITELJE

srijedom 16.30-17.30 sati

INFORMACIJE ZA UČITELJE

svakodnevno

Što radi logoped?

Logoped (stručnjak edukacijsko-rehabilitacijskog profila) je stručni suradnik u osnovnoj školi koji obavlja poslove prevencije, detekcije i praćenja različitih oblika posebnih potreba djece odnosno radi s učenicima s teškoćama u razvoju.  Logoped radi s učenicima  s poremećajima u govorno-glasovnoj komunikaciji, teškoćama čitanja, pisanja i računanja, specifičnim teškoćama u učenju (disleksija, disgrafija,diskalkulija), s učenicima s mješovitim i ostalim teškoćama u učenju koje su nastale kao posljedica socijalnih uvjeta.

Stručni suradnik planira i programira rad, priprema se i obavlja poslove u neposrednome odgojno obrazovnom radu s učenicima, savjetuje i pomaže u radu učiteljima i stručnim suradnicima te ostalim zaposlenicima škole u svezi s postupcima u radu s djecom s posebnim potrebama, surađuje, savjetuje i pomaže roditeljima učenika s teškoćama u razvoju, analizira i vrednuje djelotvornost odgojno-obrazovnog rada, stručno se usavršava, surađuje s ustanovama, vodi odgovarajuću pedagošku dokumentaciju i učeničke dosjee, sudjeluje u radu povjerenstva za upis djece u osnovnu školu,sudjeluje u radu povjerenstva za promjenu oblika školovanja  na školskoj i županijskoj razini, obavlja poslove profesionalne orjentacije učenika koji ima ju Rješenje o primjerenom obliku školovanja, sudjeluje u prevenciji poremećaja u ponašanju, te obavlja druge poslove na unapređivanju i razvoju odgojno-obrazovne djelatnosti škole.

Neposredan rad odnosi se na :

-  opservacija učenika u razredu zbog detekcije poteškoća

-  otkrivanje i dijagnosticiranje teškoća u razvoju (Povjerenstvo za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta)

-  individualni rad s djecom koja imaju Rješenja o prilagodbi sadržaja  ili individualiziranim postupcima u radu

-  individualni savjetodavni rad s djecom s oštećenjima jezično-govorno glasovne komunikacije i specifičnim teškoćama u učenju

-  grupni rad sa skupinama djece (savjetodavni, radionice)

-  radionice s cijelim razredom – u dogovoru s razrednicima

-  individualni ili grupni savjetodavni rad s učiteljima i roditeljima

Svi mi ponekad u životu imamo različite probleme i poteškoće te za njihovo rješavanje nije sramota potražiti pomoć!

Naglasite svojoj djeci da dolazak školskom stručnom suradniku na razgovor ne znači da s njima nešto nije u redu ili da su učinili nešto loše – jednostavno znači da ste dobro procijenili da u školi postoji netko tko je educiran pomoći Vam!